Promocje
Yamaha MX-49 - syntezator - OUTLET
Yamaha MX-49 - syntezator - OUTLET
1 840,00 zł 1 399,00 zł
Producenci

Moog Moogerfooger MF-104 Delay procesor efektów

Dostępność: brak towaru
Cena: 3 152,00 zł 3152.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Moog MF104

Premiera pierwszej wersji, zaprojektowanego przez Boba Mooga, klasycznego efektu MF-104 Analog Delay miała miejsce w roku 2000 i model ten sprzedano w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy. Całkowicie analogowy efekt opierał się na specjalnym układzie linii opóźniającej „Bucket Brigade”. Niestety, dostępność tych układów była ograniczona i ostatni egzemplarz MF-104 trafił w ręce klienta w roku 2001. Od tamtej pory firma Moog zaprezentowała kolejne wersje klasycznego MF-104, modele MF-104Z i MF-104SD. Każdy z tych efektów bardzo szybko trafił na listę najbardziej poszukiwanych analogowych efektów opóźnienia w historii.
 
MF-104M to efekt nawiązujący brzmieniem i charakterem do klasycznej wersji Classic MF-104. W konstrukcji wykorzystano nawet ten sam układ linii opóźniającej Bucket Brigade, co w oryginale, zapewniający 800 ms najbardziej rasowego, kremowego, w pełni analogowego opóźnienia jakie słyszał świat.
 
Możliwości brzmieniowe tego klasycznie analogowego delaya poszerza nowy generator LFO z wyborem 6 rodzajów przebiegu. Przy pomocy LFO możesz tworzyć szerokie powtórki sygnału, które przeniosą cię w czasie, możesz poddać wybrzmienia delaya przepięknej modulacji lub kreować dźwięki i odbicia najzwyczajniej nie z tej ziemi.
 
MF-104M działa także w trybie Spillover - to najpopularniejsza modyfikacja wprowadzana w oryginalnym MF-104. Decyduj na bieżąco czy wyciszyć odbicia delaya, czy pozwolić im wybrzmieć do końca po wyłączeniu efektu.
 
Przy pomocy przycisku Tap Tempo szybko nabijesz czas opóźnienia Delay Time lub tempo LFO Rate. Wejście MIDI umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami MF-104M na wiele nowych sposobów. Dzięki temu analogowy efekt delaya możesz wykorzystać także w studio, przy tworzeniu własnych produkcji.
 
Na tylnym panelu dostępne się wejścia CV/Expression Pedal umożliwiające zdalne sterowanie parametrami Time, Rate, Feedback, Amount, oraz Mix za pomocą napięcia sterującego CV lub pedału ekspresji. Podobnie jak we wszystkich modelach Moogerfooger, tak i tutaj do jednego z wejść CV/Expression możesz podłączyć pedał ekspresji Moog EP2 i zmieniać ustawienia parametrów albo podłączyć kolejny model Moogerfooger i kreować nowe efekty brzmieniowe.
 
Co więcej, do wejścia Feedback możesz podłączyć dodatkowy efekt podłogowy lub zewnętrzny i przetwarzać sygnał linii opóźniającej, co jeszcze bardziej zwiększa kreatywne możliwości.
 
Model MF-104M dostępny będzie na rynku tylko przez ograniczony okres czasu, więc korzystaj i złap dla siebie kawałek Analogowej Historii zanim zniknie na zawsze-na zawsze-na zawsze-na zawsze!

Dane techniczne:

Regulacja na panelu czołowym:

-DRIVE: Wzmocnienie lub tłumienie sygnału wejściowego w zakresie od -7 dB do +28 dB,
-OUTPUT LEVEL: Regulacja całkowitego poziomu sygnału na wyjściu,
-MIX: Regulacja proporcji między sygnałem czystym i przetworzonym,
-TIME: Regulacja czasu analogowego opóźnienia, w zakresie 40 ms – 800 ms,
-SHORT/LONG: Przełącznik trybów krótkiego, jasnego delaya [40 ms - 400 ms] oraz delaya długiego i ciemnego   [80 ms 0 800 ms],
-FEEDBACK: Płynna regulacja sprzężenia zwrotnego między torem wyjściowym a wejściem linii opóźniającej, w   zakresie od zera do nieskończoności,
-WAVESHAPE: Przełącznik 6 przebiegów LFO do modulacji czasu opóźnienia,
-RATE: Regulacja częstotliwości LFO w zakresie od 0.05 Hz do 50 Hz [szerszy zakres ustawień dostępny przy   wykorzystaniu funkcji CV i MIDI],
-AMOUNT: Regulacja całkowitego poziomu modulacji LFO dla parametru Delay Time.

Opinie o produkcie (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium