Promocje
Producenci

M-Audio BX5-D3 - kolumna studyjna / monitor

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny (w dni robocze)
Cena: 444,00 zł 444.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

M-Audio BX5-D3

Dlaczego potrzebujesz monitora?
Monitor studyjny to nie jest zwykły głośnik. W przeciwieństwie do konwencjonalnego głośnika prawdziwy monitor musi być idealnie dokładny, z płaską charakterystyką częstotliwościową i znikomymi zniekształceniami. Musi powiedzieć Tobie, producentowi muzycznemu – niezawodnie i bez wątpliwości – co  dokładnie jest, a czego nie ma w Twoim nagraniu. W monitorach studyjnych nie ma miejsca na koloryzację i niedoskonałości występujące powszechnie w konwencjonalnych kolumnach głośnikowych. Podbicia i spadki w paśmie przenoszenia, nierówna charakterystyka kierunkowości, wysoki poziom THD, nosowy środek, przesadny dolny środek/dół i niespójność fazowa związana ze zwrotnicą podważają tylko zaufanie, które jest niezbędne do zrobienia dobrego miksu.

Przedstawiamy monitory M-Audio BX5-D3 – powrót studyjnej ikony i następcę uznanych w branży monitorów BX D2. Monitorom M-Audio BX zaufali realizatorzy dźwięku/miksu i kompozytorzy na całym świecie, gdyż gwarantują one bezwzględną chirurgiczną precyzję i powtarzalną doskonałość realizatorską.

Słuchaj z zaufaniem: dzięki studyjnym monitorom referencyjnym M-Audio BX5-D3 usłyszysz wszystko z realistycznymi szczegółami, więc Twoje miksy i nagrania zabrzmią najlepiej, jak to tylko możliwe!

Wydajność monitora zaczyna się od doskonałego głośnika
Głośniki monitora stanowią serce i duszę jego wydajności. 5-calowe woofery z wojskowego Kevlaru® odpowiadające w BX5-D3 za dół i środek pasma są sztywne i lekkie, zapewniają wyjątkowe przenoszenie transjentów i przeciwdziałają niechcianemu wyginaniu się membrany. Głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką w BX5-D3 zapewnia idealne połączenie niskiej masy i braku słyszalnych rezonansów, które są plagą konwencjonalnych tweeterów. Oba przetworniki monitora BX zapewniają szczegółowość i precyzyjną dynamikę, dzięki czemu miksy będą miały wymaganą przez Ciebie wiarygodność i transparentność.

Więcej niż tylko obudowa
W przypadku M-Audio BX5-D3 każdy szczegół został drobiazgowo dopracowany z myślą o jednej rzeczy – swobodzie pewnego miksowania. Monitor BX5-D3 ma umieszczony z tyłu bass-reflex, który został starannie zaprojektowany, z dobraniem odpowiedniej długości i średnicy. Rezultat? Głęboki, zdefiniowany i zdecydowany bas o maksymalnie poszerzonym paśmie. Dzięki zastosowaniu gładko wykończonego portu monitory BX5-D3 znacznie redukują niepożądane zawirowania powietrza, które powstają przy odtwarzaniu niskich częstotliwości przy dużym poziomie ciśnienia akustycznego (SPL). Głośnik wysokotonowy BX5-D3 został zamontowany w specjalnym falowodzie zapewniającym odpowiednią dyspersję, która eliminuje niechciane rozproszenie wysokich częstotliwości, zachowując przy tym stabilną i szeroką scenę dźwiękową. W celu ułatwienia konfiguracji i szybkiego znalezienia optymalnego punktu odsłuchowego, BX5-D3 mają zamontowane z przodu diody, które jasno świecą, gdy znajdujesz się w idealnym miejscu do odsłuchu – co umożliwia bezkompromisowe dokonywanie dokładnych ocen. W końcu kultowa konstrukcja przedniego panelu BX5-D3 – słynny kształt dziurki od klucza monitorów M-Audio – to więcej niż tylko atrakcyjny wygląd. Ta specjalna „bezśrubowa” konstrukcja zapewnia, że żadna główka śruby mocującej głośnik nie będzie zakłócać dźwięku wydobywającego się z głośników.

Wysokoprądowe wzmacniacze o dużym headroomie, pracujące w klasie A/B (bi-amp)
Efektywne i precyzyjne: Monitory BX5-D3 napędzają dwa wewnętrzne wzmacniacze, pracujące w klasie A/B, które zasilają osobno głośnik nisko- i wysokotonowy – każdy z nich został zoptymalizowany pod kątem obsługiwanego zakresu częstotliwości i skonstruowany w taki sposób, aby wzajemnie uzupełniały swoją charakterystykę. Precyzyjnie dostrojona zwrotnica gwarantuje, że każdy z głośników obsługuje tylko te częstotliwości, które wytwarza najbardziej efektywnie, aby dźwięk był spójny w pełnym spektrum częstotliwości. Graj głośniej z mniej słyszalnymi zniekształceniami: Konstrukcja bi-amp BX5-D3 to o wiele bardziej efektywny i precyzyjny sposób na zasilanie głośników niż wykorzystanie pojedynczego wzmacniacza szerokopasmowego do napędzania kilku głośników.

Dźwięk szyty na miarę
W M-Audio wiemy, że nie ma dwóch tak samo brzmiących miejsc. W związku z tym monitory BX5-D3 dostosowują specjalnie swoje brzmienie do Twojego otoczenia tak, abyś zawsze doświadczał wiernej i dokładnej reprodukcji dźwięku. Usuwaj problematyczne niskie częstotliwości i ograniczaj wpływ problematycznych fal stojących dzięki specjalnej regulacji Acoustic Space w BX5-D3, służącej do precyzyjnej regulacji brzmienia BX5-D3 zgodnie z warunkami akustycznymi Twojego studia.

Łączność zapewniona
Bez względu na to jakie są Twoje potrzeby, monitory studyjne BX5-D3 gwarantują łatwe przystosowanie się do Twojej konfiguracji. Wejścia symetryczne XLR i ¼”, umieszczone w wygodnym miejscu z tyłu kolumny, umożliwiają podłączenie praktycznie każdego sprzętu studyjnego, w tym mikserów, interfejsów, sprzętu DJ-skiego i in.

To o wiele więcej niż tylko suma jego elementów składowych
Monitory M-Audio BX5-D3 wyróżniają się pod każdym względem i są prawowitymi następcami studyjnej ikony. Połączenie doskonałych głośników, starannie zaprojektowanych obudów, świetnie brzmiących wzmacniaczy, wszechstronnych możliwości regulacji i standardowych złączy sprawia, że BX5-D3 zapewnia jakość dźwięku, której możesz zaufać.

Najważniejsze cechy

Konstrukcja bi-amp o mocy 100 W (60 dla niskich częstotliwości, 40 dla wysokich częstotliwości) zapewniająca potężny i precyzyjny dźwięk
Głośnik niskotonowy 5" z cewką wysokotemperaturową i gumowym zawieszeniem
Głośnik wysokotonowy 1" z kopułką z naturalnego jedwabiu, zapewniający doskonale szczegółowe transjenty
Nowy, zoptymalizowany komputerowo falowód głośnika wysokotonowego, zapewniający precyzyjne obrazowanie
Acoustic Space Control – do dostrojenia charakterystyki niskich częstotliwości do Twojego pomieszczenia
Zoptymalizowany port bass-reflex, umieszczony z tyłu dla niskich częstotliwości
Wejścia symetryczne XLR i symetryczne/niesymetryczne 1/4” do podłączania interfejsów audio, mikserów, syntezatorów, sprzętu DJ-skiego itp.
Regulacja głośności pozwalająca na ustawienie idealnego poziomu odsłuchu
Ultraszerokie pasmo przenoszenia 52-35 kHz, pokrywające pełne spektrum muzyczne
Dioda na przednim panelu jasno świeci, gdy znajdujesz się pod idealnym kątem monitorowania

DANE TECHNICZNE
Typ: 2-drożny studyjny monitor referencyjny bliskiego pola
Głośnik. niskotonowy: 5-calowy (127 mm), membrana Kevlarowa z cewką wysokotemperaturową i gumowym zawieszeniem. Ekranowany magnetycznie
Głośnik wysokotonowy: 1-calowy (25 mm), ekranowany magnetycznie, z kopułką z naturalnego jedwabiu
Pasmo przenoszenia: 52 Hz – 35 kHz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2,0 kHz
Wzmacniacz dla niskich częstotliwości: 65W
Wzmacniacz dla wysokich częstotliwości: 55W
Maksymalny szczytowy poziom SPL: 105 dB
Czułość wejściowa: różowy szum o poziomie 85 mV wytwarza poziom ciśnienia akustycznego [SPL] równy 96dBA
Złącza wejściowe:
1 wejście XLR - symetryczne
1 wejście TRS - symetryczne/niesymetryczne
Impedancja wejściowa: 10 kΩ (wejście symetryczne), 20 kΩ (wejście niesymetryczne)
Polaryzacja: Dodatni sygnał na wejściu + powoduje wypychanie membrany głośnika niskotonowego na zewnątrz
Zabezpieczenia: przed zakłóceniami wywoływanymi przez fale radiowe, ogranicznik prądu wyjściowego, przed przegrzaniem, przejściowe - wł./wył., filtr poddźwiękowy, zewnętrzny bezpiecznik sieciowy
Zasilanie:
Napięcie: 100–120 V, 50/60 Hz, 220–240V, 50/60 Hz
Pobór prądu: 100 W
Bezpiecznik:
220–240V~ T1AL 250V
100–120V~ T1.6AL 250V
Obudowa: MDF o wysokiej efektywności akustycznej, pokryty laminatem winylowym
Wymiary (szerokość x głębokość x wysokość): 176 x 197 x 254 mm
Waga: 6,0kg

Opinie o produkcie (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium