Producenci

Korg Volca Modular - syntezator analogowy

Dostępność: powyżej 2 sztuk
Wysyłka w: 24 godziny (w dni robocze)
Cena: 449,00 zł 449.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Korg Volca Modular - syntezator analogowy

Półmodularny syntezator analogowy, który przybliża szerokiej rzeszy użytkowników świat syntezy modularnej i sprawia, że staje się ona bardziej zrozumiała niż kiedykolwiek wcześniej. Posiada 8 modułów i 50 punktów do patchowania. Podczas oswajania się z podstawami syntezy modularnej umożliwia on korzystanie z popularnych funkcji syntezatorów z serii Volca, aby kreować unikalne i różnorodne analogowe brzmienia.

8 modułów syntezy

Volca Modular składa się z niezależnych analogowych modułów syntezatora, efektów cyfrowych i sekwencera. Każdy z modułów został starannie wybrany ze względu na jego kompletność. Moduły są wewnętrznie połączone, dzięki czemu dźwięk może być wytwarzany nawet przed podłączeniem dołączonych kabli. Połączenia modułów za pomocą kabla szpilkowego mają pierwszeństwo przed połączeniami wewnętrznymi, omijając je.

Opis modułów:

Source
Składa się z oscylatora fal trójkątnych i modulatora. Złożone dźwięki generowane przez modulację FM są wysyłane przez falowy obwód w celu dodania dodatkowych tonów, dając charakterystyczny dźwięk. Moduł ten jest kluczowy w określaniu podstawowego charakteru brzmienia Volca Modular.

Functions
Sekcja ta składa się z dwóch generatorów funkcji (obwiedni). Oprócz generatora AHR ze sterowaniem parametrami attack, hold i release, jest tu także generator Rise-Fall, znany również jako generator slope, który nie tylko stosuje zmienne w czasie zmiany dźwięku, ale także pozwala na patchowanie końcówek wyjścia triggera z powrotem do wejścia trigera jako pętlę, co sprawia, że może być on używany jako VCO lub LFO.

Woggle
Jest to generator sygnału losowego zawierający obwód sample & hold, który wykorzystuje różowy szum jako źródło. Dwa wyjścia umożliwiają wypuszczenie stopniowanego albo płynnego szumu losowego.

Split
Moduł ten rozdziela jedno wejście na dwa wyjścia. Może być również używany w kierunku przeciwnym, łącząc dwa sygnały sterujące lub audio w jedno.

Dual LPG
Składa się on z dwóch niskoprzepustowych obwodów bramek. Typowy dla stylu syntezy West Coast, moduł zawiera filtr z wzmacniaczem, pozwalający na zmianę jasności i głośności dźwięku razem.

Utility
Jest to moduł miksowania skalowania, który łączy dwa sygnały na różne sposoby. Może on miksować nie tylko sygnały audio, ale również sygnały sterujące, a także odwracać lub tłumić te sygnały.

Space Out
Stereofoniczny moduł, który dodaje do sygnału audio efekt podobny do pogłosu.

Sequences
Moduł ten jest przeznaczony do podłączenia do wewnętrznego sekwencera. Możesz ustawić tempo i wybrać różne podziały rytmów do wyjścia przez licznik bramki.

Patchowanie dające nieograniczone możliwości

Moduły Volca Modular mogą być łączone za pomocą dołączonych kabli pinowych, co pozwala na różnorodne kombinacje. Kompaktowa obudowa urządzenia zapewnia 50 punktów połączeń. Wejścia i wyjścia są oznaczone kolorami rozpoznawalnymi na pierwszy rzut oka, a sygnały są również oznaczone symbolami wskazującymi na dźwięk, sterowanie, bramkę lub trigger. Zazwyczaj każdy sygnał jest podłączany zgodnie z jego przeznaczeniem, ale w module volca, poziomy sygnału są uniwersalnie kompatybilne pomiędzy modułami, co pozwala wykorzystać ukryte możliwości wynikające z patchowania. W zestawie znajduje się dwadzieścia przewodów pinowych, a także karta referencyjna objaśniająca każdy punkt krosowania i podająca podstawowe przykłady połączeń.

Przykładowe patchowania:

1. Western Bongo
Metaliczny dźwięk perkusyjny wytwarzany przez modulację FM i folder falowy. Jest to podstawowy dźwięk modułu Source.
2.Random Release
Czas zwolnienia generatora ADH jest zmieniany losowo przez sample & hold, stosując organiczny rytm do sekwencji.
3. Gate Math
Licznik bramek o innej częstotliwości jest substraktywnie miksowany. Pokrętło Utility steruje ilością mieszanki, zmieniając rytm zmiany tonalnej.
4. Polyrhythmic Duo
Modulator FM otrzymywany jest w postaci trójkątnej fali dźwiękowej, a przechodząc przez niskoprzepustową bramkę, dwa rodzaje fraz są warstwowo układane polirytmicznie.
5. Generative
Generator Rise-Fall jest zapętlony w celu utworzenia LFO, które moduluje wysokość dźwieku i parametr cutoff. Ponieważ prędkość samego LFO zmienia się nieregularnie, powstaje wiele różnorodnych dźwięków.
6. Walking Bass
Fala trójkątna o obniżonym dźwięku jest emitowana z niską częstotliwością przez licznik bramek. Powoduje to, że bas jest dodawany do głównej sekwencji tylko raz na cztery kroki.
7. Vibrato
LFO służy do dokładnego modulowania wysokości fali trójkątnej, pozwalając na granie łagodnie brzmiącego leadu, przypominającego smyczki.
8. Dubstep Bass
LFO moduluje odcięcie bramki dolnoprzepustowej, brzmiąc basem FM dającym wrażenie ruchu. Utility i Split są używane do spowolnienia LFO w miarę obniżania się wysokości dźwięku.

16-krokowy sekwencer z automatyzacją parametrów

Volca Modular posiada pełnoprawny 16-krokowy sekwencer zapewniający szeroką funkcjonalność i automatyzację, nawet kiedy korzystamy z niego jak z osobnego urządzenia.
16 przycisków znanych z serii volca, można wykorzystać do programowania poszczególnych kroków lub użyć ich przycisków jako klawiatury do nagrywania w czasie rzeczywistym. Funkcja łańcuchowego odtwarzania patternów umożliwia odtwarzanie wielu sekwencji w kolejności. Możliwe jest tworzenie zaawansowanych projektów łączących do 16 sekwencji z maksymalnie 32, 64, a nawet 256 krokami.
Możliwe jest również nagrywanie sekwencji ruchu pokręteł wpływających na zmiany dźwięku. W ten sposób możesz tworzyć loopy lub używać potencjometrów podczas gry na żywo, tworząc unikalne wystąpienia. Funkcja sekwencji ruchu rejestruje ruchy pokręteł, pozwalając na dodawanie zmiennych w czasie zmian w dźwięku. Możesz tworzyć pętle lub używać tej funkcji na żywo do uderzająco oryginalnych występów. Urządzenie pozwala na zapisanie do 16 sekwencji patternów i dźwięków.
Funkcja aktywnych kroków pozwala na odtwarzanie z pomijaniem określonych kroków. Możesz pominąć drugą połowę, aby stworzyć krótką pętlę, tworzyć polirytmy i zmieniać wzorce sekwencji w czasie rzeczywistym.

Przypadkowe pomysły dzięki funkcjom losowym

Sekwencer Volca Modular pozwala na określenie losowości dotyczącej nut, aktywnych kroków i mikrostrojenia. Nieregularne frazy, rytmy i odstrojone dźwięki, których najprawdopodobniej nie wymyślilibyśmy sami, mogą  wygenerować się niejako przypadkiem i zupełnie świeżą muzyczną ideę.

Dwa nowe tryby odtwarzania sekwencji

Volca Modular posiada dwa nowe tryby -  bounce sequence, który wykonuje rundę okrężną przez kroki oraz tryb stochastic sequence, który stopniowo przechodzi do przodu i do tyłu, poruszając się losowo. Odtwarzanie nagranej sekwencji w innej formie może dodać dramatyczne zmiany do utworu lub wykonania.

Różnorodność skal, tonacji i mikrostrojenie

Mimo, że Volca Modular jest syntezatorem w stylu West Coast, zapewnia on także elastyczne możliwości tworzenia muzyki tak, jak współczesny instrument. Umożliwia on wybór 14 rodzajów skal, w tym również równomiernie temperowanych, w różnych tonacjach. Istnieje również funkcja mikrostrojenia, która pozwala na indywidualne określenie wysokości każdej nuty.

Synchronizacja i możliwości zdalnej kontroli

Volca Modular posiada gniazdo synchronizacji, umożliwiające podłączenie go do innej jednostki z serii volca, minilogue, monologue lub prologue, electribe lub SQ-1 i cieszyć się sesjami z sekwencerem zsynchronizowanym z odtwarzaniem. Gniazdo CV In do sterowania zewnętrznego umożliwia wprowadzanie dwóch sygnałów. Lewy kanał może wprowadzić sygnał ±5V, a prawy kanał może wprowadzić sygnał 1V/oct (0-+6V), który jest wewnętrznie przekształcany na pitch CV w Volca Modular. Oczywiście, każdy z tych dwóch sygnałów może być również patchowany do sterowania modułem.

Graj wszędzie

Dzięki wbudowanemu głośnikowi i możliwości zasilania bateryjnego możesz grać, tworzyć i eksperymentować gdziekolwiek jesteś.


Specyfikacja:

 • Syntezator
  • Klawiatura: multi touch / step key
  • Rodzaj syntezy: analogowa
  • Maksymalna polifornia: 1
  • Struktura: 2 VCO (Triangle), 2 EG, 2 LPG, cyfrowy efekt
 • Sekwencer:
  • Liczba części: 1
  • Liczba kroków: 16 (moliwość tworzenia łańcuchów patternów)
  • Liczba łańcuchów nagrań: 16
 • Złącza:
  • Wyjście audio / słuchawkowe: mini jack stereo
  • Sync in: mini jack mono (max. 20 V)
  • Sync out: mini jack mono (max. 5 V)
  • Control in: CV-In mini jack stereo
 • Zasilanie:
  • Żywotność baterii: ok. 10 h (baterie alakaliczne)
  • Zasilanie: 6 baterii AA lub opcjonalny zasilacz KA-350
  • Dołączone akcesoria: kabel Sync, zestaw kabli do patchowania, arkusz referencyjny modułu
  • Akcesoria opcjonalne: zasilacz KA-350, futerał Sequenz CB-4Volca, pokrowiec Sequenz CC-Volca, kabel Sync SQ-Cable
  • Wymiary: 193 x 115 x 39 mm
  • Waga: 377 g

Opinie o produkcie (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium