Producenci

Analogue Solutions Generator – analogowy sekwencer krokowy

Dostępność: brak towaru
Cena: 3 540,00 zł 3540.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Analogue Solutions Generator – analogowy sekwencer krokowy

Analogue Solutions to brytyjska marka wyspecjalizowana w produkcji w pełni analogowych syntezatorów, sekwencerów i modułów rackowych. Ma na koncie ponad 25 lat doświadczeń i jest jedną z 3 pierwszych firm, które zapoczątkowały produkcję rackowych modułów syntezatorowych. Instrumenty marki Analogue Solutions są budowane ręcznie w Anglii, a wiele z nich jest projektowanych i testowanych osobiście przez założyciela firmy, Toma Carpentera.

Generator to bardzo wszechstronny, wielokanałowy Step Sequencer w wersji z kompaktową obudową biurkową. Łączy się i współpracuje z analogowymi syntezatorami i sprzętem modularnym przez złącza Gate & CV. Dzięki niemu będziesz mógł tworzyć rytmy i melodie korzystając z szerokich możliwości urządzenia, a jednocześnie pracując w intuicyjny sposób.

To, co wyróżnia Generatora, to fakt, że pozwala on nie tylko tworzyć zapętlone sekwencje dźwięków, ale jest on na swój sposób „grywalny”. Jego interfejs i został przemyślany tak, aby umożliwić zmiany rytmu i wyzwalanie alternatywnych sekwencji w przyjemny i intuicyjny, z wykorzystaniem dotykowych padów, na których można „grać” w czasie rzeczywistym.

Współpraca z syntezatorami i innym sprzętem

Generator jest doskonale przystosowany do połączenia i pracy z syntezatorami analogowymi, modularnymi urządzeniami Eurorack i podobnym sprzętem analogowym. Sekwencer daje też szerokie możliwości przekierowywania sygnałów z wykorzystaniem przełączników i złącz CV.

Podstawowe funkcje sekwencera mogą być sterowane poprzez oprogramowanie DAW i MIDI. Przykładowo, zagranie nuty oznaczonej numerem 60 startuje sekwencer, a inne nuty sterują pozostałymi funkcjami transportu. Nie oznacza to jednak, że Generator może sterować oprogramowaniem i sprzętem cyfrowym. Nie ma bowiem wyjścia MIDI, a jedynie wejście.

Ogromne możliwości i prosta obsługa

Genrator posiada szeroki i zróżnicowany zakres kontrolerów oraz gniazd do patchowania, dzięki czemu zaspokoi on potrzeby nawet najbardziej doświadczonych i wymagających twórców elektroniki. Jednak, dzięki przemyślanemu interfejsowi, nawet początkujący użytkownik będzie w stanie szybko rozpocząć świadome tworzenie sekwencji muzycznych.

Obsługa urządzenia jest prosta i wydajna także dlatego, że nie ma tu żadnych ukrytych menu ani funkcji wyzwalanych przez naciskanie kilku przycisków na raz.

Sekwencer analogowy

Generator udostępnia 3 kanały dla 16-krokowych sekwencji, każdy z prawdziwie analogowymi wyjściami CV. Pracują one równolegle, czyli wszystkie 3 sekwencje mogą być odtwarzane jednocześnie i zmieniane w czasie rzeczywistym. Całkowita długość patternu może zostać zmieniona, można także zresetować pattern.

Wyjścia bramki (Gate outs)

Generator posiada 3 wyjścia bramki. Jedno z nich jest „odwrócone” (z dodatnim napięciem, ale odwróconym „stanem”) i działa odwrotnie niż dwa główne wyjścia bramki. Użycie obydwu rodzajów wyjść z dwoma różnymi syntezatorami może skutkować interesujące oddziaływania pomiędzy nimi.

Generator napięć

„Sześcionutowy” generator napięć umożliwia rozpoczynanie, resetowanie i transpozycje sekwencji (i nie tylko). Przy wysterowaniu z użyciem impulsów kończących może zostać wykorzystany do tworzenia minisekwencji, które zmieniają się co takt. Można go także używać niezależnie, tak jak miniaturową klawiaturę. Również specjalne „przyciski” CV i Gate w formie płytek przewodzących umożliwiają sterowanie wieloma parametrami poprzez wzrost napięcia w reakcji na zwiększony nacisk palców i zmianę przewodnictwa elektrycznego.

Wewnętrzny zegar kontrolowany napięciem

Wewnętrzny analogowy zegar wykorzystuje analogowy LFO. Jego szybkość może być zmieniana za pomocą napięcia kontrolnego (CV). Sekwencer może być także synchronizowany przy użyciu MIDI, a nawet sterowany poprzez sygnał zegara z innego urządzenia modularnego.

Intuicyjna kontrola bramki (Gate) - zmiana rytmów w czasie rzeczywistym

Opatentowany system kontroli bramki w czasie rzeczywistym pozwala na różnicowanie pattrenów rytmicznych z użyciem 4 obrotowych pokręteł.

Możliwość łączenia ze sobą 2 lub więcej sztuk Generatorów

Istnieje możliwość łączenie ze sobą 2 lub większej ilości sztuk Generatorów i tworzenia w ten sposób dłuższych sekwencji (32, 48 i wielokrotności 16 kroków). Teoretycznie, nie ma limitu ilości połączonych urządzeń.


Inne ważniejsze cechy i funkcje:

 • Wytrzymała obudowa ze stali i aluminium – bez elementów plastikowych
 • Wysokiej jakości, płynnie działające, zabezpieczone przed kurzem potencjometry
 • Wysokiej jakości pokrętła
 • Pozłacane pady dotykowe
 • Analogowe stopniowanie napięcia
 • Pełne 16 kroków, 3 kanały CV, kanał Gate
 • Zaprojektowany i wyprodukowany w UK
 • 6-częściowy generator napięć
 • Przyciski transportu (Manual Step, Play, Stop, Reset)
 • Możliwość sterowania funkcjami transportu sekwencera poprzez komunikaty MIDI
 • Pokrętła Start i End do zmiany długości pętli
 • Funkcje Intensity i Fill intensyfikujące rytmy i zwiększające ilość beatów wraz ze wzrostem napięcia
 • Wyjście kwantyzowanego napięcia VG,  „dociąganego” do najbliższego półtonu przy współpracy z syntezatorami 1V / oktawę
 • Możliwość tworzenia krótszych sekwencji (np. kroki 9-16) i po zresetowaniu wykorzystanie kroków 1-8 jako przejście rytmiczne (fill in)
 • Przełącznik Freeze pozwalający na zamrożenie / zapętlenie pojedynczego kroku
 • Przełącznik Impulse One Shot kończący odtwarzanie w pętli – świetna opcja do wykorzystania z modulacyjnymi efektami CV
 • Wiele wszechstronnych złącz
 • Wąska i kompaktowa konstrukcja
 • Zasilacz w komplecie
 • Wersja z obudową typu desktop
 • Wymiary: 430 x 130 x 55 mm 
 • Waga: 1,7 kg

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium